Një masakër ka ndodhur sot në Serbi. Tetë nxënës dhe një roje sigurie janë konfirmuar të vdekur, pas një sulmi me armë zjarri në një shkollë fillore në Beograd, ndërsa kanë mbetur të plagosur 6 nxënës të tjerë dhe një mësues.

 

Mediat bëjnë me dije se sulmi ndodhi në orët e para të mësimit, kur një i mitur hyri në shkollë i armatosur dhe hapi zjarr ndaj rojeve të sigurisë, mësuesve dhe nxënësve.

 

Autori i ngjarjes është një nxënës i klasës së shtatë, i cili është arrestuar nga policia. Pas kontrollit, në çantën e tij është gjetur edhe një sasi lënde plasëse.

 

Fëmijët e plagosur janë dërguar në spital, ku tre prej tyre ndodhen në gjendje të rëndë. Ndërkohë, nuk dihen ende shkaqet e kësaj ngjarjeje

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re