Kreu i Partisë së Lirisë ka reaguar ashpër ndaj kryeministri Edi Rama, për sulmin ndaj Sali Berishës.

 

Në fjalën e tij, Meta e cilësoi Ramën “pjellë bastarde dhe skifizofren”, që supas tij vetëm aim und të organizojë të tilla ngjarje ditën e Samitit, ku ndodhen të pranishëm liderët e BE.

 

“Të dashur motra dhe vëllezër, tiranas, shqiptarë kudo ku jeni. Nuk do doja të flisja gjatë, se pata fatin pak javë më parë ta bëjë këtë gjë para jush, por sot besoj se është shumë e qartë; koha e fjalëve dhe fjalimeve duhet t’i lërë vendin kohës së veprimeve të organizuara për t’i treguar vendit pjellës më bastarde të kësaj tokë që orkestron në ditën e samitit europian një ngjarje të denjë për një kryeministër skizofren, delinkuent dhe tradhtar për zbatuesin e platformës së pastrimit etnik.”, tha Meta.