Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re

Grupi anti-Putin ka sulmuar sërish gjatë natës Belgorodin.

 

Guvernatori i këtij rajoni, Vyacheslav Gladkov ka konfirmuar sulmin dhe ka dhënë detaje lidhur me bombardimet. Ai ka deklaruar se sulmi është kryer nga shtetas që janë kundër presidentit Putin, të cilët janë në linjë me ushtrinë ukrainase.

 

 

Gladkov nuk raportoi për viktima, por tha se një tubacion gazi dhe një linjë e transmetimit të energjisë u dëmtuan nga predha.

 

Gjithashtu u dëmtua dhe një dyqan në zonë.

 

Ai shtoi se shërbimet e urgjencës kanë qenë në vendngjarje. Belgorod kufizohet me Ukrainën verilindore.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re