Skip to content

Sulmohet sërish parlamenti irakian

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Përkrahësit e liderit politik me ndikim shiit, Muqtada al-Sadr, hynë të shtunën në “zonën e gjelbër” në Bagdad, e cila është nën masa të forta sigurie dhe ku janë vendosur qeveria dhe ambasadat irakiane, raporton AFP. Pasi hynë në “zonën e gjelbër”, protestuesit morrën “udhën drejt ndërtesës së parlamentit”, tha një burim i sigurisë. Një […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë