Përbërësit për 4 persona:

1) 2 fileto pule
2) 1 filxhan kunguj të copëtuar
3)1 filxhan kërpudha kafe të prera
4)1/2 filxhan karrota të copëtuar

5)1 qepë e copëtuar
6) 3 thelpinj hudhra
7) një litër me lëng pule
8)2 lugë miell

9) 200 ml qumësht
1 lugë gjelle gjalpë, pak vaj ulliri
një tufë majdanozi, trumëz, kripë dhe piper të zi për shije.

Përgatitja:
1. Hidheni mishin e pulës në ujë për të zier, pasi të jetë zier hiqeni nga zjarri dhe lëreni mënjanë. Kur mishi i pulës të jetë ftohur, copëtoni mishin në pjesë të vogla.

2. Ngrohni vajin e ullirit në një tenxhere tjetër dhe shtoni gjalpë, më pas shtoni qepën, hudhra, kunguj, karrota, kërpudha për t’i kombinuar. Trazojeni dhe gatuajeni deri sa të zbuten, më pas shtoni trumzë dhe miell të për ta trashur lëngun dhe përzieni mirë.

3. Shtoni lëngun e pulës dhe qumshtin dhe trazojeni vazhdimisht derisa supa të vlojë. Ulni nxehtësinë, shtoni kripën, piperin, majdanozin dhe mishin e pulës të coptuar.

/shkollaeshendetit.com