Skip to content

Supermutacioni i ri i Covid-19 nga Afrika, mbërrin në Europë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Rasti i parë i mutacionit të ri të koronavirusit B.1.1.529 u zbulua në Evropë. Ministri belg i Shëndetësisë Frank Vandenbroucke njoftoi sot se autoritetet shëndetësore kishin regjistruar rastin e parë të supermutacionit. Ajo është një grua e re që shfaqi simptoma 11 ditë pasi kishte udhëtuar në Egjipt nëpërmjet Turqisë, ishte e pavaksinuar dhe nuk …

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë