Skip to content

“Superskandal”/ Berisha: Djali i Blendi Çuçit i përfshirë në mafien që kontrabandonte ilaçe në Itali (Dokumentat)

  • 17/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kreu i PD, Sali Berisha ka publikuar dokumenta dhe ka akuzuar se djali i Ministrit të Brendshëm, Blendi Çuçi është i përfshirë si anëtar i bandës që kontrabandonte ilaçe.

 

Nëpërmjet një mesazhi nga qytetari dixhital Berisha shkruan se ka mësuar që është bërë ndërhyrje e fuqishme për lirimin e djalit të Ministrit, Endi Çuçi.

 

Reagimi i Berishës:

SUPERSKANDAL!

Arrestohet ne Itali, Endi Çuçi, djali i ministrit te Brendeshem te familjes Blendi Çuçi, si antar i mafjes qe kontrabandonte ilaçe dhe te semure! Punonte ne KLGJ! Nderhyrje te fuqishme per lirimin e tij! Mafje dhe vetem mafje! sb

Lexoni mesazhin e qytetarit dixhital.

Kam disa dokumenta me rendesi te cilat po jua nis. Behet fjale per nje mase sigurie te Gjykates italiane ku i perfshire eshte djali i Blendi Çuçit, Endi Çuçi ne kontrabande ilacesh dhe pacientesh shqiptare qe te merrnin karta shendeti te falsifikuara ne Itali ne kohen e Covid. Nuk e ka asnje media vetem ne. Nje miku im gazetar ma dha ne menyre konfidenciale te cilat i siguroi nga gazetare italiane. Materialet i kam.

Me poshte po ju nis dokumentin e Gjykates, ku permendet djali i Blendi Çuçit nga martesa e tij e pare me Zhaklina Peton, e dale ne pergjimet italiane.

Bashkengjitur ju nis te gjithe materialin, median tone e cila e publikoi rastin, por nuk e kane permendur emrin e djalit te Blendi Cucit dhe median italiane. Kredecialet e tij dhe punesimin ne KLGJ.

1. Masa e sigurise se Gjykates se Milanos.

2. Lajmet ne mediat italiane.

Pergjimet ne dosjen e Gjykates.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë