misionit

shefja-e-FMN-770x439-1.png

Shefja e misionit të FMN: Rritja e çmimeve ka rreziqe. Shqipëria ka disa sfida për ekonominë e saj, duhet strategji për të ardhurat tatimore dhe investimet

Shefja e misionit të FMN-së për Shqipërinë, Yan Sun, në një konferencë për mediat deklaroi se rritja e çmimeve ku preket edhe energjia elektrike, paraqet rrezikshmëri. Zyrtarja e FMN-së tha se Shqipëria gjendet përballë disa sfidave për ekonominë e saj,… Read More »Shefja e misionit të FMN: Rritja e çmimeve ka rreziqe. Shqipëria ka disa sfida për ekonominë e saj, duhet strategji për të ardhurat tatimore dhe investimet

sun.jpg

Ecuria e ekonomisë, Shefja e misionit të FMN: Të monitorohen PPP, politika më të mira fiskale dhe të rritet transparenca me shërbimet publike. Rritja e çmimeve ka rreziqe!

Shefja e misionit të FMN( Fondit Monetar Ndërkombëtar)në Shqipëri, Yan Sun në një deklaratë për mediat tha se fokusi lidhur me ecurinë e ekonomisë në vend do të jetë monitorimi i PPP, të rritet transparenca me shërbimet publike, politika të… Read More »Ecuria e ekonomisë, Shefja e misionit të FMN: Të monitorohen PPP, politika më të mira fiskale dhe të rritet transparenca me shërbimet publike. Rritja e çmimeve ka rreziqe!

veliaj-3.jpg

Veliaj në Gjeorgji për të vëzhguar zgjedhjet lokale, si pjesë e misionit të Kongresit të Këshillit të Europës

Kryetari i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ndodhet për një vizitë të shkurter në Gjeorgji, për të vëzhguar zgjedhjet lokale që po mbahen atje. Nëpërmjet një postimi në Twitter ai ka raportuar edhe një ngjarje të rëndësishme siç është arrestimi… Read More »Veliaj në Gjeorgji për të vëzhguar zgjedhjet lokale, si pjesë e misionit të Kongresit të Këshillit të Europës

Capture-185.jpg

‘Ka ndërhyrë në punën e drejtësisë’, Zëdhënësja e EULEX i përgjigjet akuzave të ish-kreut të gjykatësve të misionit në Kosovë

Joanna Lachana, zëdhënëse e misionit të BE-së për sundimin e ligjit në Kosovë, EULEX iu përgjigjet akuzave të ish-kreut të gjykatësve të EULEX, Simmons: “I informuam homologët tanë kosovarë se ai kishte kërkuar të bëhej sinjalizues vetëm pasi kishin filluar… Read More »‘Ka ndërhyrë në punën e drejtësisë’, Zëdhënësja e EULEX i përgjigjet akuzave të ish-kreut të gjykatësve të misionit në Kosovë

444.jpg

Meta pret ambasadoren e Holandës, në përfundim të misionit në Tiranë: Mirënjohje për mbështetjen gjatë procesit të integrimit

Presidenti Ilir Meta priti sot në një takim ambasadoren e Holandës në Tiranë, Guusje Korthals Altes, me rastin e përfundimit të misionit të saj diplomatik në vendin tonë. Në një postim në rrjetet sociale, ku ndan foto nga takimit, kreu… Read More »Meta pret ambasadoren e Holandës, në përfundim të misionit në Tiranë: Mirënjohje për mbështetjen gjatë procesit të integrimit

WhatsApp-Image-2021-06-18-at-9.28.15-PM-1068x566.jpeg-300x159.jpg

Linda Rama: Gratë e politikës duhet të ngrihen në nivelin e misionit, përtej meritave të tyre personale

Për Linda Ramën, gratë e politikës shqiptare, të cilave u është dhënë mundësia për të qënë në nivelet më të larta të vendimarrjes, duhet të ngrihen në nivelin e misionit. Në një intervistë përballë gazetares Ilva Tare, Rama theksoi se… Read More »Linda Rama: Gratë e politikës duhet të ngrihen në nivelin e misionit, përtej meritave të tyre personale

199022912_4108153875897521_3147905322558928390_n-1.jpg

LAJM I FUNDIT/ Zgjedhja historike e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, Meta i bindur për suksesin në përmbushjen e misionit

Përshëndes zgjedhjen sot të Shqipërisë, anëtare jo e përhershme e Këshillit të Sigurimit të Kombeve të Bashkuara, për herë të parë në 65 vite anëtarësi në këtë Organizatë të rëndësishme për paqen, sigurinë dhe stabilitetin global. Sfidat janë të jashtëzakonshme… Read More »LAJM I FUNDIT/ Zgjedhja historike e Shqipërisë në Këshillin e Sigurimit të OKB-së, Meta i bindur për suksesin në përmbushjen e misionit

bardhi.jpg

Raporti i Misionit të SHBA-ve në OSBE, reagon Gazment Bardhi: Më shqetësues publikimi i të dhënave të qytetarëve

Shtetet e Bashkuara duke iu referuar misionit të OSBE-së konstaton se partia në pushtet, kishte përparësi në zgjedhje për shkak të kontrollit në administratën lokale, keqpërdorimit të burimeve administrative. Ne gjithashtu shikojmë konstatimin e tyre, se praktikat e përhapura të… Read More »Raporti i Misionit të SHBA-ve në OSBE, reagon Gazment Bardhi: Më shqetësues publikimi i të dhënave të qytetarëve