Rama

ramaahmetaj-300x188.jpg

Nga Rama, Ahmetaj e Ardi Veliu, lista e personave që do thirren për të dëshmuar për “25 prillin”

Komisioni Hetimor për hetimin e krimeve zgjedhore për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të thërrasë për të dëshmuar 24 funksionarë publikë. Ata do të japin sqarime në lidhje me disa pika të përcaktuara nga komisioni i drejtuar nga demokratët.… Read More »Nga Rama, Ahmetaj e Ardi Veliu, lista e personave që do thirren për të dëshmuar për “25 prillin”

kryesia-e-ps.jpg

LAJM I FUNDIT/ Rama bën ndryshime të të deleguarve për Tiranën, marrin bazën në ”dorë” Lindita Nikolla, Orlando Rakipi, Frida Krifca dhe…

Faxweb.al mëson detaje nga mledhja e Kryesisë së Partisë Socialiste, ku ka pasur dhe një rishpërndarje të të deleguarve në zona të ndryshme të vendit. Kështu Lindita Nikolla është deleguar në zonën e Kamzës dhe Paskuqanit, Mimi Kodheli delegohet në… Read More »LAJM I FUNDIT/ Rama bën ndryshime të të deleguarve për Tiranën, marrin bazën në ”dorë” Lindita Nikolla, Orlando Rakipi, Frida Krifca dhe…

rama-12.jpg

Rama: Nuk do të ketë negociata për reformën në drejtësi me PD-në, të gatshëm të diskutojmë për gjithçka tjetër

Kryeministri Edi Rama, pas mbledhjes së kryesisë në selinë rozë  në një prononcim për mediat deklaroi se për Reformën në Drejtësi nuk do të ketë diskutime me opozitën, pasi ajo është një çështje madhore dhe e vendosur nga partnerët strategjikë… Read More »Rama: Nuk do të ketë negociata për reformën në drejtësi me PD-në, të gatshëm të diskutojmë për gjithçka tjetër

cte-benim.jpg

“Një m*t do ngrejë!”, Rama tha se do çonte 2 satelitë në orbitë, qytetarët: Ne nuk kemi bukë të hamë, ai bën…(VIDEO EPIKE)

Paralajmërimit të pazakontë të kryeministrit Rama në senacën e djeshme parlamentare se vitin tjetër do çojë dy satelitë në orbitë, qytetarët për Fax News shprehen se në një kohë që popullin e ka kapluar varfëria ai del dhe bën deklarata… Read More »“Një m*t do ngrejë!”, Rama tha se do çonte 2 satelitë në orbitë, qytetarët: Ne nuk kemi bukë të hamë, ai bën…(VIDEO EPIKE)

Kellici.jpg

Belind Këlliçi: Rama ka lëshuar pëllumbat, mos u çudisni kur të deklarojë tenderin për ‘Rrugën e Qumështit’

Deputeti i PD-së, Belind Këlliçi i ka komentuar me ironi e me batuta, deklaratat e bëra sot nga kryeministri Edi Rama për dërgimin e dy satelitëve në orbitë. Ai tha se kryeministri “ka lëshuar pëllumbat” dhe se nuk do jetë… Read More »Belind Këlliçi: Rama ka lëshuar pëllumbat, mos u çudisni kur të deklarojë tenderin për ‘Rrugën e Qumështit’