takimin

1634321273_ka.jpg

Basha e vendosi në lista, deputetja e Korçës shfaqet në takimin e Berishës: Ju kërkoj rrugëzgjidhje

Sorina Koti, deputetja e Partisë Demokratike në qarkun e Korçës, është shfaqur sot në Foltoren e Sali Berishës me demokratët në Korçë. Deputetja Sorina Koti i ka kërkuar Sali Berishës që të gjejë një rrugëzgjidhje për situatën e krijuar brenda… Read More »Basha e vendosi në lista, deputetja e Korçës shfaqet në takimin e Berishës: Ju kërkoj rrugëzgjidhje

716A6F6F-5C8D-4362-BFDD-57AEF518F35F.jpeg

Nga korrupsioni te zgjedhjet dhe lidhjet e politikës me krimin/ Basha zbardh takimin me delegacionin amerikan

Kryedemokrati Lulzim Basha ka ndarë detaje nga takimi me delegacionin e Kongresit amerikan dhe ambasadoren Yuri Kim në selinë blu. Kryedemokrati thotë se ndahu me ta shqetësimet për korrupsionin dhe masakrën zgjedhore në Shqipëri, si dhe lidhjet e politikës me… Read More »Nga korrupsioni te zgjedhjet dhe lidhjet e politikës me krimin/ Basha zbardh takimin me delegacionin amerikan

bourla-e1633946089252-640x358-1.jpg

Shefi i Pfizer rrëfen takimin me Ramën në Nju Jork: S’do të harroj kurrë dhuratën që më ke bërë, e mbaj në zyrën time

Shefi i kompanisë Pfizer, Albert Bourla, ndodhet në Shqipëri për të parë nga afër kushtet e ruajtjes së vaksinave. Bourla ka folur para mediave dhe ka treguar detaje nga takimi që pati me kryeministrin Edi Rama në Nju Jork. “Dua… Read More »Shefi i Pfizer rrëfen takimin me Ramën në Nju Jork: S’do të harroj kurrë dhuratën që më ke bërë, e mbaj në zyrën time

be-1.jpg

Samiti BE-Ballkani Perëndimor/ Nuk ka asnjë datë për negociatat, çfarë pritet të diskutohet sot dhe kush e udhëheq takimin

Do të mbahet sot në Slloveni Samiti BE-Ballkani Perëndimor, ku do të marrin pjesë liderët e vendeve të unionit dhe të Ballkanit Perëndimor. Kjo ngjarje në Brdo pri Kranju do të mbledhë udhëheqës nga vendet anëtare të BE -së dhe… Read More »Samiti BE-Ballkani Perëndimor/ Nuk ka asnjë datë për negociatat, çfarë pritet të diskutohet sot dhe kush e udhëheq takimin

rama-3.jpg

Shqipëria do të kthehet në një kamp të madh për refugjatët që kapen në Britaninë e Madhe? Ambasadori zbardh takimin me Ramën

Ambasadori i Britanisë së Madhe në Tiranë, Alastair King-Smith ka zhvilluar këtë të martë një takim me kryeministrin Edi Rama, fill pas lajmeve që qarkulluan në mediat angleze, se Shqipëria do të kthehej në një kamp refugjatësh. Lajme këto të… Read More »Shqipëria do të kthehet në një kamp të madh për refugjatët që kapen në Britaninë e Madhe? Ambasadori zbardh takimin me Ramën

DURRES.jpg

LAJM I FUNDIT/ Doli në takimin e Berishës dhe tha se ishte gati të merrte kallashin, policia shoqëron Ilir Hamedanin

Policia e Durrësit ka shoqëruar Ilir Hamedanin, i cili në takimin e Berishës në Durrës tha se kishte thyer masën e arrestit të shtëpisë, dhe paralajmëroi që ishte gati të merrte kallashin për rrëzimin e qeverisë. Fax News mëson se… Read More »LAJM I FUNDIT/ Doli në takimin e Berishës dhe tha se ishte gati të merrte kallashin, policia shoqëron Ilir Hamedanin

hamedani.jpg

‘Më mbajtën 13 orë peng’, flet qytetari që theu ”arrestin e shtëpisë” për takimin me Berishën, 8 muaj më parë…

Policia e Durrësit ka shoqëruar Ilir Hamedanin, i cili në takimin e Sali Berishës në Durrës tha se kishte thyer masën e arrestit të shtëpisë, dhe paralajmëroi që ishte gati të merrte kallashin për rrëzimin e qeverisë, dhe rikthimin në… Read More »‘Më mbajtën 13 orë peng’, flet qytetari që theu ”arrestin e shtëpisë” për takimin me Berishën, 8 muaj më parë…