takimin

deromema.jpg

“A ka frikë nga përjashtimi se do të shkojë në Kuvendin e Berishës?”, kreu i PD-së në Vlorë zbulon debatet me tone të larta në takimin me Bashën

Kryetari i Partisë Demokratike Dega Vlorë Genc Deromema, flet për takimin e kryetarëve të degëve me Lulzim Bashën, mbajtur një ditë më parë në selinë blu. Në një intervistë me gazetaren e Fax News Afrovita Hysaj, Deromema flet për përplasjen… Read More »“A ka frikë nga përjashtimi se do të shkojë në Kuvendin e Berishës?”, kreu i PD-së në Vlorë zbulon debatet me tone të larta në takimin me Bashën

zhupa.png

PLAS në PD-në e Sarandës, Ina Zhupa përplaset me anëtarët e Kryesisë: Suksese në jetë po shkuat në takimin e Berishës (mesazhet)

Fraksionet në PD kanë sjellë përplasje të forta dhe në bazë, ku deputetët janë pozicionuar qartë, duke tentuar që të ndikojnë edhe qëndrimet e të tjerëve brenda partisë. Rasti më i fundit ka ndodhur me deputeten Ina Zhupa, e cila… Read More »PLAS në PD-në e Sarandës, Ina Zhupa përplaset me anëtarët e Kryesisë: Suksese në jetë po shkuat në takimin e Berishës (mesazhet)

eksporton.png

“Fokusi ynë është që nisma të jetë e hapur për vendet e tjera të rajonit”, Dimitrov në takimin për ‘Open Balkan’: Do të eleminojmë barrierat tregtare

Bashkëpunimi rajonal është zgjedhje europiand e e zgjuar. Mendoj që nuk ka mëdyshje kur përballesh me krijimin e probklemeve dhe ke mundësi të krijosh zgjidhje.Gjendem sot në Beograd dhe ju falenderoj për mikëpritjen e ngrohtë megjithëse ndodhemi në një situatë… Read More »“Fokusi ynë është që nisma të jetë e hapur për vendet e tjera të rajonit”, Dimitrov në takimin për ‘Open Balkan’: Do të eleminojmë barrierat tregtare

Rama-300x196.jpg

Dorëheqja e Zaev, Vuçiç takim me Ramën: Ta mbajmë apo ta shtyjmë takimin për “Ballkanin e Hapur”?

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, pjesë e Samitit për ndryshimin e Klimës është takuar sot me presidentin e Serbisë, Aleksandër Vuçiç. Vuçiç ka publikuar disa momente nga takimi me kryeministrin Rama, ndërsa ka bërë me dije se për takimin e… Read More »Dorëheqja e Zaev, Vuçiç takim me Ramën: Ta mbajmë apo ta shtyjmë takimin për “Ballkanin e Hapur”?

Screenshot_27.jpg

Nis takimi me demokratët në Lezhë, Berisha sulmon Ramën për takimin me kryebashkiakët: Nga ujësjellësi janë vjedhur 1 miliard Euro

Ish-kryeministri, Sali Berisha e nisi ndryshe takimin me demokratët teksa tha se Lezha është kryeqyteti i parë i Shqipërisë duke u bërë djep i besëlidhjes kombëtare. Berisha gjatë fjalës së tij vijoi me akuza në drejtim të qeverisë dhe kryeministrit… Read More »Nis takimi me demokratët në Lezhë, Berisha sulmon Ramën për takimin me kryebashkiakët: Nga ujësjellësi janë vjedhur 1 miliard Euro

lan.png

“Vendimi i shkarkimit më erdhi me ‘e-mail'”, Luan Baçi zbardh takimin me Bashën: Kur vajta në zyrën e tij…

Deputeti i Partisë Demokratike, Luan Baçi ka dhënë detaje lidhur me takimin që zhvilloi me kryedemokratin Lulzim Basha, dy ditë më parë. Baçi tha se Basha i kishte komunikuar se në degën e Fierit do të komandonte një tjetër drejtues,… Read More »“Vendimi i shkarkimit më erdhi me ‘e-mail'”, Luan Baçi zbardh takimin me Bashën: Kur vajta në zyrën e tij…