blerina-gjylameti.jpg

PS flet për vettingun e politikanëve, Gjylameti: Rama në komision? S’e ka për herë të parë

Komisioni Hetimor për zgjedhjet parlamentare të 25 prillit do të thërrasë për të dëshmuar 24 funksionarë publikë. Lista ka emra nga kryeministri Edi Rama, zv/kryeministrit Arben Ahmetaj, ministri i Brendshëm Bledi Çuçi, kreu i SPAK Arben Kraja, drejtuesin dhe ish-drejtuesin… Read More »PS flet për vettingun e politikanëve, Gjylameti: Rama në komision? S’e ka për herë të parë

mediu-daci.jpg

Çështja “Gërdeci”, avokati Daci: Mediu duhet të ishte gjykuar me kodin e asaj kohe dhe jo me të riun

Avokati Jordan Daci, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit” për çështjen “Gërdeci”, e cila është rihapur pas 13 vitesh e gjysmë, tha se gjykimi i ish-ministrit të Mbrojtjes, Fatmir Mediu, duhet të ishte bërë në bazë të kodit që ka… Read More »Çështja “Gërdeci”, avokati Daci: Mediu duhet të ishte gjykuar me kodin e asaj kohe dhe jo me të riun

Screenshot_18-2.png

Protesta e studentëve ‘tremb’ Ramën: Normalisht nuk duhet të futen në auditor të pavaksinuarit por …

Rama: “Unë mendoj që nuk duhet të kalojmë në ekstrem që në momentin e parë, është një proces. Ka shumë interferenca për të folur shumë indicidë që përhapin teori konsipracioni dhe lajmesh. Flas për ata që flasin për konspiracionin e… Read More »Protesta e studentëve ‘tremb’ Ramën: Normalisht nuk duhet të futen në auditor të pavaksinuarit por …

berat permbytje

Bllokohen pusetat dhe kanalizimet/ Uji ‘pushton’ qendrën e qytetit të Beratit brenda 30 minutave, vështirësohet qarkullimi i mjeteve dhe këmbësorëve

Kanë mjaftuar vetëm 30 minuta shi i furishëm që qendra e qytetit të Beratit të notojë në ujë. Gazetarja Eneida Petova raporton për “BalkanWeb” se si pasojë e rreshjeve të shiut është mbuluar nga uji vendi i quajtur “Axhensi” në… Read More »Bllokohen pusetat dhe kanalizimet/ Uji ‘pushton’ qendrën e qytetit të Beratit brenda 30 minutave, vështirësohet qarkullimi i mjeteve dhe këmbësorëve

unaza.jpg

Devijohet qarkullimi i automjeteve tek Unaza e re, ja si do të bëhet lëvizja nga dita e nesërme… (Harta)

  Mbrëmjen e ditës së martë (nesër), do të bëhet devijimi i trafikut në zonën e Unazës së re, në sajë të vazhdimit të ecurisë së punimeve. Autoriteti Rrugor Shqiptar njofton se si do të ndryshojë qarkullimi i automjeteve nga… Read More »Devijohet qarkullimi i automjeteve tek Unaza e re, ja si do të bëhet lëvizja nga dita e nesërme… (Harta)