Home BOTA Targat, Prishtina kërcënohet nga Beogradi

Targat, Prishtina kërcënohet nga Beogradi

0
Targat, Prishtina kërcënohet nga Beogradi

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kryetari i Listës Serbe, Goran Rakiç, paralajmëroi por dhe kërcënoi njëkohësisht me bllokimin e rrugëve në veri të Kosovës, nëse nis konfiskimi makinave me targa serbe më 31 tetor, siç ka paralajmëruar qeveria në Prishtinë . “Ne do të bllokojmë të gjitha vendkalimet dhe hyrjet nga veriu drejt Kosovës qendrore”, tha Rakiç në një konferencë […]

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë