Mësuesi në pension Oleksandr Panov jeton në një shtëpi pa çati në vijën e frontit në Ukrainën lindore që nga viti 2014 dhe në hijen e konfliktit refuzon të largohet nga shtëpia që dikur kishte ndërtuar me gruan e tij, raporton Anadolu Agency (AA). Avdiivka është një qytet ukrainas në rajonin e Donetskut që njihet […]