Të shtëna me armë zjarri u dëgjuan sot në kryeqytet, fatmirësisht pa pasur të lënduar në njerëz.

 

Ngjarja ndodhi në zonën e njohur si qyteti i nxënësve, pranë tregut ushqimor.

 

Policia mbërriti menjëherë në vendin e ngjarjes dhe nisi punën për zbardhjen e rrethanave, si dhe identifikimin e autorëve.

 

Dëshmitarët i pohuan policise se një person ende i paidentifikuar kishte qëlluar me pistoletë në drejtim të një automjeti.

 

Të shtënat përhapën panik edhe për banorët e zonës.