Të shtëna me armë janë regjistruar ditën e mërkurë në Universitetin e Nevadës në Las Vegas, ku raportohet se ka patur disa persona të vdekur, edhe pse numri i saktë nuk dihet ende.

 

Medait në SHBA-raportojnë se autori ka mundur të largohet nga vendngjarja.

WATCH: Police responding to an “active shooter” at the University of Nevada campus in Las Vegas. Multiple confirmed victims pic.twitter.com/BW8hhCBttr

— BNO News (@BNONews) December 6, 2023

Zyrtarët e universitetit lëshuan një deklaratë për shtyp duke paralajmëruar studentët dhe stafin për raportet e të shtënave.

 

Ata gjithashtu u kanë kërkuar atyre që të evakuoheshin në një zonë të sigurt.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re