Skip to content

Temperatura ekstremisht të larta sot dhe nesër në Shqipëri

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Vendi në fundjavë ashtu sikundër ishte parashikuar do të mbetet në ndikim të valës së të nxehtit.

 

Për rrjedhojë, do të regjistrohen temperatura të larta në të gjithë vendin dhe maksimumet e tyre parashikohen në zonat e ulta.

Moti përgjithësisht do të jetë i kthjellët me vranësira kalimtare përgjatë maleve.

Era, do të fryjë e lehtë e mesatare në bregdet nga juglindja e veriperëndimi duke u pasuar nga valëzim i forcës 2 ballë.Ju urojmë një fundjavë të bukur!

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë