Këtë të enjte vendi ynë do të jetë në ndikim të kushteve atmosferike të qendrueshme. Moti parashikohet me altrenime kthjellimesh si dhe vranësira kalimtare këto kryesisht deri në orët e mesditës e më pas mot përsëri i kthjellët.

 

Era do të fryjë me drejtim nga kuadrati i jugut me shpejtësi mesatatare deri në 5m/sek. Valëzimi në dete pritet të jetë i ulët i forcës 1 ballë

Temperaturat parashikohen:

 

në zonat malore 13 deri 30°Cnë zonat e ulëta 11 deri 35°Cnë zonat bregdetare 16 deri 32°C

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re