Policia e Shkodrës ka vënë në pranga një 20-vjeçar, i cili akuzohet se shiste doza kanabisi në një lokal në afërsi të perimetrit të sigurisë të një gjimnazi. Gjithashtu, janë proceduar në gjendje të lirë një 16-vjeçar dhe dy persona të tjerë, që dyshohen si të implikuar në këtë veprimtari.

 

Në cilësinë e provës materiale, u sekuestrua një sasi lënde kanabis, e ndarë në doza të gatshme për shitje.

 

Materialet procedurale i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë të Juridiksionit të Përgjithshëm Shkodër, për veprime të mëtejshme.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re