Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Tensionet dhe përplasjet vazhdojnë në ambientet e Gjykatës së Fierit, ku pritet të jepet masa e sigurisë për Klodian Ccalamanin i cili vrau në mënyra macabre, 8 vjeccarin Mateo Vasiu.

Familjarët e Mateos kontrollojnë çdo furgon policie në Gjykatë, pasi dyshojnë se Klodian Çalamani do futet fshehurazi. Vëllai i Mateos kapërcen derën e jashtme të Gjykatës, më pas policët e ka çuar te furgoni për t’i treguar se Klodian Çalamani nuk është brenda.

Në gjykatë, familjarëve të Mateo Vasiut, u janë bashkuar edhe qytetarët të cilët kërkojnë dënim me varje duke thënë se nuk kanë asnjë siguri për jetën.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë