Tentoi të prishte vendin e ngjarjes dhe kundërshtoi me dhùnë punonjësit e Policisë të Patrullës së Përgjithshme, vihet në pránga 25-vjeçari. Specialistët për Hetimin e Krímit në Komisariatin e Pòlicisë Elbasan árrestuan në flagrancë shtetasin:

R.L., 25 vjeç, banues në Elbasan. Arrestimi i tij u bë pasi në lokalin në pronësi të tij, ku u plágos me mjete të fòrta shtetasi L. I., ka tentuar të prishë vendin e ngjarjes, duke i kundërshtuar me dhùnë shërbimet e Pòlicisë që po bënin sigurimin e vendit të ngjarjes.

Materialet hetimore i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës Parë Elbasan, për veprimet e mëtejshme.

/faxweb