Skip to content

Tentoi të hynte me dhunë në kryeministri, Latifi dyshohet se vuan nga probleme mendore, gjykata cakton masën për 32 vjeçarin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Ditën e sotme, gjykata e rrethit gjyqësor Tiranë ka caktuar masën e detyrimit të paraqitjes për Ilir Latifin, shtetasin që tentoi të hynte me forcë në kryeministri.

Ky vendim është marrë për shkak të dyshimeve se 32 vjeçari vuante nga probleme të shëndetit mendor. 32-vjeçari goditi me grusht 2 ditë më parë vendqëndrimin e rojeve në Kryeministri dhe vrapoi në oborrin e pasëm, por u neutralizua nga garda.

U raportua që sulmoi Kryeministrinë, Aurel Latifi dhe faktet hedhin poshtë lajmin: Nuk kam asnjë lidhje me ngjarjen

vijon…

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë