Home SHQIPERIA Tentoi të vriste një polic në aksionin e Lazaratit/ Arrestohet 38-vjeçari, kapet me drogë dhe armë

Tentoi të vriste një polic në aksionin e Lazaratit/ Arrestohet 38-vjeçari, kapet me drogë dhe armë

0
Tentoi të vriste një polic në aksionin e Lazaratit/ Arrestohet 38-vjeçari, kapet me drogë dhe armë

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Finalizohet me sukses operacioni policor i koduar “Bypass”, për kapjen e një personi me rrezikshmëri të lartë shoqërore.

 

 

Gjatë operacionit, në Bypass-in e Fierit, u kap dhe u arrestua në flagrancë shtetasi Florjan Shurdhi, 38 vjeç, banues në Lazarat, Gjirokastër, me precedent të mëparshëm për veprat penale “Vrasja e punonjësit të Policisë”, e kryer në bashkëpunim, e mbetur në tentativë, “Armëmbajtja pa leje”, “Prodhimi dhe shitja e lëndëve narkotike”, “Kultivimi i bimëve narkotike”, “Vjedhja” dhe “Shkatërrimi i pronës me zjarr”.

 

Ky i fundit dyshohet se ishte pjesë e personave që qëlluan me armë zjarri policinë në aksionin antikanabis në qershor 2014.

 

Gjatë kontrollit në automjetin që drejtonte ky shtetas dhe kontrollit të banesës së tij, u gjetën dhe u sekuestruan doza me lëndë narkotike kokainë, doza me kanabis, fara kanabisi, si dhe 1 thikë, e cila u sekuestrua në cilësinë e armës së ftohtë.

 

Materialet i kaluan Prokurorisë pranë Gjykatës së Shkallës së Parë Fier, për veprime të mëtejshme procedurale.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë