Një tërmet është shënuar mëngjesin e sotëm në detin Adriatik.

 

Lëkundjet sizmike janë ndjerë edhe në Shqipëri dhe Mal të Zi, rreth 60km nga DUrrësi dhe 12 kilometra larg Ulqinit.

 

Sipas të dhënave të para tërmeti ishte 4.0 ballë i shkallës rihter me thellësi 2 km.

 

 

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re