Lëkundje tërmeti janë ndjerë në qytetin e Shkodres, në oren 19: 30 minuta, sipas orës Shqiptare.

 

Tërmeti ka qenë me mgnitudë 3.1 të shkallës Rihter.

 

Në katet e larta te pallateve është ndihmuar më shumë.

 

Epiqendra ishte 30 km në jug të Podgoricës dhe 2 km në juglindje të Koplikut Malësisë së Madhe.

 

https://berati.tv/wp-content/uploads/2023/02/makina-me-qera.png