Tërmeti 4.7 që tronditi mbrëmjen e djeshme vendin tonë.

 

Epiqendra ishte në Bashkinë e Klosit, ndërsa lëkundjet u ndjenë edhe në disa qytete të tjera.

 

Në qarkun e Elbasanit situata paraqitet normale dhe pa asnjë problem.

 

Burime për Vizion Plus nga Drejtoria Vendore e Policisë Elbasan dhe struktura e Emergjencave Civile bëjnë me dije se në të 7 bashkitë e këtij qarku nuk rezultojnë dëme në njerëz apo banesa.