Të shumta ishin ndërtesa qu u shemben në Turqi nga tërmeti i fundit, i cili deri tani është konfirmuar se u ka marrë jetën 25 personave.

Ndërkohë, ekipet e kërkim shpëtimin janë në terren dhe po punojnë ende duke përdorur të gjitha mënyrat e mundshme.

Tërmeti i fundit shembi 3 katetet e para të nja pallati, ku dyshohet se mund të ketë edhe persona të mbijetuar. Për të mbajtur ndërtesën në këmbë, deri në momentin kur të mbyllet operacioni i kërkim shpëtimit, autoritetet vendosën të përdorin 3 vinça.

Tre katetet e para të ndërtesës, e cila ndodhet në Demirkent Site në rrethin Bayraklı, ishin dyqane.


Previous articleKanadaja kërkon mbi 1.2 milion punetore gjatë tre viteve të ardhshme

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re