Një tërmet me magnitudë 3.3 të shkallës Rihter ka lëkundur vendin tonë pak minuta më parë.

Edhe pse me magnitudë të vogël, lëkundja është ndjerë nga banorët, duke rikthyer frikën.

Epiqendra e tërmetit raportohet 11 km në Veri- Perëndim të Shijakut. Lëkundjet janë ndjerë në Tiranë, Shijak dhe Durrës.

/shqip