Home SHQIPERIA Tërtmeti i fortë që tronditi vendin, reagon ministria e Brendshme: Kishte magnitudë 5.6 të shkallës Rihter, sa i përket dëmeve…

Tërtmeti i fortë që tronditi vendin, reagon ministria e Brendshme: Kishte magnitudë 5.6 të shkallës Rihter, sa i përket dëmeve…

0
Tërtmeti i fortë që tronditi vendin, reagon ministria e Brendshme: Kishte magnitudë 5.6 të shkallës Rihter, sa i përket dëmeve…

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pas lëkundjeve të forta që u ndjenë në gjithë vendin ka reaguar ministria e Mbrotjes:

Lëkundjet e tërmetit që u ndjenë edhe në vendin tonë e kishin epiqendrën në kufirin mes Maqedonisë së Veriut dhe Greqisë, sipas të dhënave paraprake nga IGJEUM, rreth 40 km në Veri-Lindje të Bilishtit me magnitude 5.6 sipas shkallës Rihter. Intensiteti i tërmetit vlerësohet paraprakisht 6 ballë sipas shkallës MSK-64.

Edhe pse shumë herët, deri në këto momente nuk raportohen dëme, megjithatë të gjitha strukturat e emergjencave civile janë në gatishmëri të plotë për të evidentuar e me pas reaguar në çdo situate.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë