Në Elbasan janë konfirmuar tetë raste të reja me koronavirus.

Abc News raporton se mes tetë të infektuarve është një ish pedagog, kreu i qendrës së bashkëjetesës ndërfetare si dhe një mësues.

Ndërkohë, mjeku kirurg Gëzim Dervishasani i infektuar disa ditë më parë është shëruar, duke fituar kështu betejën me virusin e rrezikshëm.

Situata në vend vijon të jetë në nivele shqetësuese.

Ditën e djeshme ministria e Shëndetësisë njoftoi 152 raste të reja dhe dy humbje jete në spitalet Covid.