Theu xhamin e makinës dhe tentoi që të vidhte sendet brenda saj, arrestohet 36-vjeçari në Berat

berat.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Tenton të vjedhi sendet brenda një mjeti, arrestohet në flagrancë 36-vjeçari.

Nga specialistët e Seksionit për Krimet në Komisariatin e Policisë Berat u bë arrestimi në flagrancë i shtetasit K.K., 36 vjeç, banues në lagjen “Donika Kastrioti”, Berat, pasi u kap nga shërbimet e policisë duke thyer xhamin e një mjeti të parkuar me qëllim që të merrte sendet që ishin brenda tij.

Materialet i kaluan Prokurorisë së Rrethit Gjyqësor Berat për veprat penale “Vjedhje”, e mbetur në tentativë dhe “Shkatërrim prone”

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë