Papa Françesku vazhdoi fushatën e tij të premten, duke u kërkuar italianëve të kenë fëmijë, duke bërë thirrje për politika afatgjata për të ndihmuar familjet dhe duke paralajmëruar se kriza demografike e vendit kërcënon të ardhmen. “Numri i lindjeve është treguesi i parë i shpresës së një kombi,” tha Françesku në mbledhjen vjetore të grupeve […]

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re