Home RAJONI Thomas Strakosha heroi i takimit ndaj Juventusit (golat)

Thomas Strakosha heroi i takimit ndaj Juventusit (golat)

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Tomas Strakosha, është ky emri qe për momentin përmendet me shume ne televizionet italiane pas paraqitjes se shkëlqyer dhe garancisë qe i dha skuadrës se tij Lacios ne përballjen ne Torino kundër Juventusit vendas.
 
Megjithatë është ende i ri sepse  ne një ndeshje te vetme tregoi se fluturon mes gjenisë dhe çmendurisë, si ne rastin e Higuain ne pjesën e pare teksa e shpëtoi traversa kur tregoi mungese vëmendjeje apo kur priti me këmbe një penallti ne lëvizje te argjentinasit ne pjesën e dyte.
 
Gjithsesi shqiptari ishte gjate gjithë takimit protagonist edhe ne minutën e 23 kur Duglas kosta shënoi golin e avantazhit për vendasit pas pritjes qe Strakosha i beri goditjes se Khedires. Prova televizive e quajti te rregullt pozicionin e brazilianit për shkak se mbrojtësi Bastos ne pjesën e sipërme te ekranit e mbante ne pozicion te rregullt. Por me te nisur pjesa e dyte vjen radha e Imobiles te shënoje golat e 10 dhe 11 sezonale teksa Lacio përmbys gjithçka dhe kalon ne avantazh Brenda  7 minutave.
 
Por ne minutën e 94 serish prova televizive vendos për penallti ne favor te Juventusit dhe te pika e bardhe afrohet Dibala. Pika e kuqe ne ekranin e penalltive është ajo e pritur nga Berisha dy jave me pare dhe nuk do te mbetet e vetme pasi edhe shqiptari tjetër Thomas Strakosha bën me te mirën dhe ndal Argjentinasin. Fitorja i takon miqve me te cilët duhet bere kujdes sepse këtë sezon luajnë minimalisht për zonën champions.
 
Për kampionatin luan Napoli i cili mund edhe Romen ne kryeqytet dhe shkëputet me 5 pike nga Juventusi i vendit te dyte. Ne “Olimpiko” vendos një gol i vetëm i Insinjes ne minutën e 20 te takimit dhe Napoli rrëmben tre piket e radhës duke qene e vetmja skuadër me pike te plota 24 pas 8 ndeshjesh.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë