Skenat e një thrilleri të vërtetë u zhvilluan ditën e djeshme në Andravidë, kur një çift dhe dy fëmijët e tyre u gjetën të vdekur nga fëmija i tretë i familjes.

Sipas vlerësimeve të para, efektivët e policisë që kanë qëndruar gjatë gjithë natës në shtëpinë e familjes ku ndodhet pranë kishës së Shën Konstantinos, duke mbledhur të dhëna, skenarin fillestar në të cilin babai ka dashur t’i marrë jetën nënës dhe dy fëmijëve të tyre. 3 dhe 2 vjeç dhe më pas ka kryer vetëvrasje, duket se është demoluar pasi tashmë në oborr, ku janë gjetur trupat, janë gjetur vetëm hitë dhe jo arma me 9 gamë.

Gjithashtu, sipas informacioneve, trupat e 32-vjeçarit dhe 37-vjeçarit janë gjetur në një rimorkio në depon e shtëpisë, ndërsa fëmija 3-vjeçar është gjetur në shtrat në dysheme. e magazinës, ngjitur me rimorkio. Ndërsa fëmija tjetër, dy vjeç, është gjetur i pajetë brenda në shtëpi nga vëllai i tij 12-vjeçar.

Autori mesa duket ka pasur për qëllim shfarosjen e trupave, por nuk ka arritur të përfundojë planin e tij të sëmurë, pasi duket se diçka e ka trembur dhe ka ikur, ndoshta pamja e 12-vjeçarit.

Në brendësi të shtëpisë janë gjetur edhe njolla gjaku të shpërndara, ndërsa plagët e shkaktuara në trupat e burrit dhe gruas i referohen, sipas informacioneve, plagëve me armë zjarri.

Kështu, gjithçka tregon se të katër janë viktima të vrasjes, me një nga personat e parë që ka hyrë në kuadrin e fajtorit, ish-bashkëshorti i 28-vjeçares Maria, e cila jeton përgjithmonë në Loutraki dhe është në kërkim. Nga ana tjetër, në fshat raportohet se autori i vrasjes mund të jetë një person tjetër me të cilin çifti ka pasur mosmarrëveshje.

Shkallët nga Ilia, Akaia dhe Atika “krehin” vendin e krimit mëngjesin e sotëm, dhe zonën përreth për të gjetur prova që do t’i çojnë në hetimin e vrasjes së katërfishtë. Mjekësorja Angeliki Tsiola ndodhet herët në shtëpinë e viktimave për të ekzaminuar trupat e fëmijëve dhe prindërve të tyre.

Sipas patrisneës, detajet e krimit të rëndë janë edhe më tronditëse pasi dëshmitarët okularë përshkruajnë sesi kur 12-vjeçari gjeti nënën, babanë dhe dy vëllezërit e tij në një pellg gjaku. Në fakt, ai e ka nxjerrë në rrugë më të voglin nga dy fëmijët, duke ecur disa metra për të kërkuar me dëshpërim ndihmë nga kalimtarët.

Qytetarët kalimtarë që panë spektaklin kanë njoftuar menjëherë Policinë dhe EKAB-in. Një autoambulancë e ka transportuar foshnjën fatkeqe në Qendrën Shëndetësore Gastouni, ku thjesht ka konstatuar vdekjen.

Policia ka në plan të ekzaminojë 12-vjeçarin nga një psikolog fëmijë specialist, për të zgjidhur shumë nga pyetjet që i janë bërë si pas kthimit në shtëpi dhe gjendja e tij përballë krimit të rëndë, ashtu edhe nga jeta me familjen. Ajo që i shqetëson në fazën e parë është marrëdhënia e të atit me nënën, marrëdhënia e nënës me babanë biologjik dhe veçanërisht nëse ai dinte ose kishte kuptuar ndonjë mospëlqim dhe mosmarrëveshje të çiftit me të tretët.

Punonjësit e policisë që kanë marrë në dorëzim rastin janë në pritje të fazës së parë të rezultateve të ekzaminimit makroskopik të mjekut, si dhe të gjetjeve nga hetimet e para brenda shtëpisë. Sot në Patra pritet të bëhet ekspertiza mjeko-ligjore e katër trupave.

/faxweb

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re