Skip to content

Thyerja e bojkotit/ Dhoma e avokatisë inspektim në Durrës, gati masa për avokatin që ‘doli nga rreshti’

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dhoma kombëtare e avokatise dhe dhoma e avokatisë Durrës janë duke kryer një inspektim në gjykatën e Apelit Civile, Durrës.

Burime bëjnë me dije se inspektimi në apelin civil Durrës po kryehet pasi ka pas informacion se në këtë gjykatë është zhvilliar një proces civil.

Nëse informacioni që dhoma kombëtare e avokatisë ka pasur rezulton i vërtetë atëherë pritet që te ndërmerren masa diaiplinore ndaj avokatit që është paraqittur në seancë për zhvillimin e procesit.

Prej ditës së sotme dhe deri të premten, dhoma e avokatisë ka njoftuar bojkot të seancave në të gjithë vendin. Kreu i dhomës kombëtare të avokatisë ka paralajmëruar se ccdo avokat që do të thyejë bojkotin, do të përballet dhe me masa ndëshkuese.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë