Skip to content

Tirana me shumë fat në shortin e Champions, rivalë jo të fortë edhe për Ballkanin e Shkupin

  • 14/06/2022

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Tirana ishte me shume fat ne shortin e fazes se pare te turit kualifikues te Champions League.

 

Ne shortin e hedhur ne Nion te Zvicres, bardheblute “peshkuan” rivalin me te dobet te mundshem.

 

Kampionet e Shqiperise do te luajne kunder F91 Diddeleng, skuader modeste e Luksemburgut.

 

Takimet do te luhen ne 5 dhe 12 korrik.

 

Shkupi, nje tjeter ekip shqiptar kampion ne Maqedonine e Veriut do te luaje kunder kampiones se Gjibraltarit, Lincoln Red Imps..

 

Ndersa Ballkani, ekipi kampion i Kosoves do te luaje kunder uellsianeve te The New Saints.

 

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë