Home SHQIPERIA Tiranë, arrestohen inspektorët e AKU

Tiranë, arrestohen inspektorët e AKU

0

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Dy inspektorë terreni pranë Agjencisë Kombëtare të Ushqimit u vunë ne pranga nga policia e Tiranës. Në një deklaratë për mediat Zëdhënësja Frida Sinanaj tha se gjatë operacionit të koduar “News Start” u arrestuan Alfred Mahmuti dhe Erlinda Dervishi, që të dy  inspektore terreni pranë Agjencisë Kombëtare të Ushqimit në  Tiranë.
 
Kryeministri Rama paralajmëroi pastrimin e Autoritetit Kombëtar të Ushqimit në të gjithë vendin nga te korruptuarit. Ai kërkoi dorëheqjen e drejtoreve që kanë marrë këto poste për shkak të angazhimit politik, ndërsa shtoi se ky është një institucion që ve gjoba, që i nxin jetën sipërmarrjes që terrorizon dyqane dhe tregtarë të vegjë. Pak dite me pare u arrestuan dy inspektore te tjere te AKU ne Pogradec

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë