Tjetër aksident në vend, Land Rover-i del nga rruga dhe plagosen dy persona

auto_ambulance-11585317053-752x440-1.jpg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Pas atij në Burrel, një tjetër aksident u regjistrua mëngjesin e kësaj të diele në vendin tonë.

Policia njoftoi se në aksin rrugor Fier-Levan, një mjet tip Land Rover ka dalë nga rruga dhe për pasojë janë lënduar dy persona.

Fatmirësisht dy të lënduarit kanë marrë dëmtime të lehta dhe ndodhen në spital nën kujdesin e mjekëve.

Ditën e sotme një tjetër aksident u regjistrua në Burrel, aty ku një makinë me 6 persona brenda ka dalë nga rruga. Të gjashtë personat janë lënduar dhe janë dërguar për trajtim të specializuar në Tiranë.

Njoftimi:

Fier/Informacion paraprak

Sot rreth orës 07:55, në aksin rrugor Fier-Levan, në vendin e quajtur “Qafa e Koshovicës” ka dalë nga rruga mjeti tip “Land Rover”, me drejtues shtetasin G. A dhe për pasojë kanë pësuar dëmtime të lehta pasagjerët në mjet, shtetasit L. Ll., 27 vjeç dhe M. Gj., 29 vjeç, të cilët ndodhen në Spitalin Rajonal Fier nën kujdesin e mjekëve.

Grupi hetimor po punon për zbardhjen e shkaqeve të daljes nga rruga.

(E.H/Faxweb.al)

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë