Skip to content

Tjetër ditë shumë e nxehtë, evitoni qëndrimin në diell

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Vendi ynë edhe kete te merkure do të jetë nën ndikim të masave ajrore të nxehta.

Moti parashikohet me kthjellime dhe vranësira në zhvillim, të cilat përgjatë relieveve malore do të pasohen nga reshje shiu në formën e shtrëngatave afatshkurtëra.

Era do të fryjë nga veriperëndimi-jugperëndimi me shpejtësi mesatare 1-6m/s, e cila përkohësisht në momentin e zhvillimit të vranësirave fiton shpejtësi mesatare deri në 10m/s. Valëzimi në dete i forcës 1-2 ballë.

Temperaturat parashikohen: në zona malore 17 deri 34°C në zona e ulëta 17 deri 39°C, në zona bregdetare 19 deri 37°C

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë