Manchester United gaboi rëndë në duelin direct ndaj Gallatasaray  në Champions League duke komplikuar se tepërmi mundësitë për tu kualifikuar për në fazën tjetër.

 

Anglezet nuk shkuan më shumë se barazimi 3 me 3 në Turqi, rezultat që i lë në vendin e fundit dhe tanime  jo gjithcka është në dorën e tyre.

 

Djajtë e kuq shkuan deri në shifrat 3 me 1 falë golave të Garnacho, Bruno Fernandez dhe McTominay, mirëpo turqit përmes ziyech dhe Akturoglu barazuan shifrat, edhe për shkak të një tjetër gafe të portierit Onana.

 

Në grupin B, fitore e madhe e PSV në transfertë kundër Sevilla 3 me 2 rezultat që I jep mundësi skuadrës holandeze të jetë e dytra në rënditje pas Arsenal.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re