Nje tjeter ndertim pa leje eshte identifikuar ne Farke. Kete here behet fjale per ndertimin pa leje te 1200 metrave katrore.

 

Per ta denoncuar ate ishte ministri i brendshem Bledi Çuçi.

 

Sipas ligjit ndertuesi ka si mundesi qe ose ta parableje ate me çmimin e tregut ose t’ia fale shtetit.

 

Ne rastin e moszgjedhjes se asnje prej alternativave, godina pa leje do te konfiskohet dhe ndertuesi do te ndiqet penalisht.

 

Edhe ne rastin kur investitori zgjedh nje nga mundesite qe i lejon ligji, ai perseri do te paguaje gjoben per shkelje te lejes se ndertimit.

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re