Një 62-vjeçar nga Meksika dhe familja e tij kanë përjetuar disa ditë më parë një skenë në kufi me një film horror.

Bëhet fjalë për Laurenzi Armendariz, i cili u shfaq në pragun e shtëpisë së tij menjëherë pas varrimit dhe historia e pabesueshme për dështimin e shërbimeve kompetente ra në vëmendjen e publikut botëror.

Përkatësisht, ai para disa ditësh ka shkuar për të punuar në një vend pa emër dhe mjaft të largët, por pasi i ka humbur çdo gjurmë, familja ka njoftuar policinë, e cila dyshohet se ka gjetur trupin e burrit pikërisht aty ku supozohej të ishte Armendariz.

Mirëpo, në vend që shërbimet kompetente të konstatojnë identitetin e të ndjerit sipas të gjitha protokolleve, trupi i pajetë i është përcjellë menjëherë familjes, pasi organet kompetente kanë konstatuar se ka karakteristika fizike identike.

Ndonëse familja ka vërejtur disa dallime me të ndjerin, atyre iu tha se kjo ishte krejtësisht normale dhe se disa detaje që i ngatërronin ishin pasojë e vdekjes.

Kështu, familja organizoi funeralin e 21 dhjetorit, por vetëm pak orë më vonë pasoi një tronditje.

“Duhet ta kishit parë. Ata ishin fytyra të tmerruara dhe të habitura kur u ktheva në shtëpi në mes të natës,” tha Armendariz për Razón de Méxiko.

Mediat vendase kanë raportuar më tej se zhvarrosja dhe përcaktimi i identitetit të vërtetë të të ndjerit është duke u zhvilluar, ndërsa Armendariza është në pritje të ngatërresave burokratike dhe të vërtetimit se në fakt është gjallë. /tesheshi.com/

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re