Nje makine ka perplasur burre dhe grua si dhe femijen e tyre 3 muajsh sot ne Tirane.

Ngjarja e rende ka ndodhur tek “Rruga e Kavajes”.

Drejtuesi i mjetit ka ikur nga vendi i ngjarjes.

 

Tiranë/Informacion paraprak

Më datë 08.05.2022, në Rrugën e Kavajës, një mjet me drejtues ende të paidentifikuar, ka përplasur shtetasit V. K., 43 vjeçe, A. K., 48 vjeç dhe fëmijën e tyre të mitur 3 muajsh, të cilët si pasojë janë dëmtuar dhe ndodhen në spital, nën kujdesin e mjekëve.

Drejtues i mjetit ka braktisur mjetin dhe është larguar nga vendi ngjarjes.

Grupi hetimor po punon për kapjen e autorit dhe sqarimin e rrethanave të ngjarjes.