Turqia nuk gjen paqe gjatë këtyre orëve. Pas termetit apokaliptik qe goditi zonat juglindore ne kufi me Sirine ku jane shenuar mijera viktima, te plagosur dhe te zhdukur, vendi ka perjetuar ne mesdite nje tjeter tmerr.

 

Nje lekundje tjeter shume e forte me magnitude 7.6 sipas shkallles richter goditi vendin.

 

Behet fjale per nje lekundje shume te forte ne rajonet qendrore te vendit.

 

Nuk dihet se cilat jane pasojat e termetit qe tronditi vendin disa ore pasi Turqia ishte shokuar nga pasojat katastrofike te lekundjeve te mengjesit ne Gaziantep, Diyarbarkir, Malatya, Hatya dhe Adana.