Për shkak të trafikut të rënduar në autostradën Durrës- Tiranë, Policia Rrugore iu bën apel shofërëve të zgjedhin rrugë alternative për të hyrë në kryeqytet.

 

Përmes një njoftimi policia sugjeron ‘Rrugën e Ndroqit’ dhe autostradën Tiranë-Elbasan për të shmangur trafikun e për të mos rënduar më shumë fluksin e automjeteve.

 

Policia rrugore ka bërë apel sdrejtuesit të mjeteve gjithashtu të respektojnë distancën e sigurisë nga mjeti në mjet.

 

Policia Rrugore e Tiranës

Nisur nga fluksi i madh i automjeteve në kthim për në Tiranë, Policia Rrgore e Tiranës, apelon për të gjithë drejtuesit e mjeteve, që për shkak të trafikut të rënduar në autostradën Durrës-Tiranë, të përdorin rrugët alternative:

*Durrës-Tiranë (Rruga e Ndroqit);*Elbasan-Tiranë.

Gjithashtu, kujtojmë të gjithë drejtuesit e mjeteve që gjatë udhëtimit të respektojnë distancën e sigurisë nga mjeti në mjet.

Kthehu 🚘 në shtëpi 🏡 i sigurtë 🚺🚹🆒, respekto ✅ rregullat e qarkullimit rrugor 🛑❌✅⚠️🚸

Subscribe kanalin tonë në Youtube për të mos humbur asnjë video të re