Një ngjarje e rëndë ndodhi sot në Valbonë ku një turist gjerman do të gjente vdekjen.

Mësohet se 3 turistët të cilët kanë rënë në një humnerë në alpet mes Valbonës dhe Thethit njanë gjetur pak orë pas ngjarjes së rëndë.

Grupi i turistëve të huaj po eksploronte alpet teksa dyshohet se kanë ngatërruar rrugën. Dy prej tyre kanë rënë në humnerë ndërsa raportohet se një prej tyre ka ndërruar jetë, ndërsa turisti tjetër është në gjendje të rëndë.

Në foton e mëposhtme duket rruga që kanë ndjekur turistët (vija me të kuqe), ndërkohë që duhet të kishin ndjekur rrugën poshtë (vijën me të verdhë).

 

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb