Tragjedi në familjen shqiptare ka shkaktuar aksidenti i një nate më parë në afërsi të Parmas në Itali.

 

 

Katër viktimat që u përplasën në Via Emilia janë: Shane Hyseni, 22 vjeç, nëna e Mattias Lame 1 vjeç e gjysmë, 8-vjeçarja Rejana Hyseni (motra e Shane Hysenit) dhe 11-vjeçari Resat Hyseni (vëlai I Shane Hysenit).

 

 

I vetmi i mbijetuar nga aksidenti është bashkëjetuesi i 22-vjeçares, Shane Hyseni dhe babai i fëmijës së mitur që ndërroi jetë, cili ndodhet në gjendje të rëndë.

 

 

Policia lokale dhe Prokuroria po heton për të rindërtuar dinamikën e aksidentit.

 

 

Sipas hetimeve paraprake dyshohet që shkak i përplasjes së fortë të jetë bërë shpejtësia e madhe.