Skip to content

Tragjedia në Himarë/ Meta: Hetim i menjëhershëm dhe ndëshkim për autorin

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Kreu i Partisë së Lirisë Ilir Meta ka reaguar në lidhje me ngjarjen e rëndë që ndodhi sot në Himarë, ku një foshnjë 5 vjeçe humbi jetën pasi u përlas nga një mjet lundrues në breg të detit.

 

Me anë të një postimi në Facebook, Meta teksa ka shprehur ngushëllime për familjen e vogëlushes, ka kërkuar hetim të menjëhershëm dhe ndëshkim për autorin.

 

Ai thekson se duhet të ndalohet arroganca dhe papërgjegjshmëria në Policinë e Shtetit.

 

“Thellësisht i tronditur nga ngjarja tragjike në plazhin e Himarës, ku zyrtari i lartë i Policisë së Elbasanit A.T i mori sot jetën një vajze të mitur 7-vjeçare, e cila kishte ardhur me familjen për pushime në Shqipëri.

 

Duke ju shprehur ngushëllimet më të ndjera familjes dhe të afërmve për humbjen e vogëlushes së tyre të shtrenjtë, dënoj me forcën më të madhe situatën katastrofike të sigurisë publike në plazhe, në pikun e sezonit turistik, fatkeqësisht me pasoja kaq tragjike të përsëritura.

 

Hetim i menjëhershëm i thelluar dhe ndëshkim të ashpër për shkeljen e ligjit nga drejtuesit e Policisë së Shtetit!

 

Mjaft arrogancës dhe papërgjegjshmërisë në Policinë e Shtetit!”, shkruan Meta.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë