Tragjike! 14-vjeçari shqiptar mori makinën e të atit për të shëtitur shokët, vdes në vend një prej tyre

16A2C5D3-99BF-4467-9996-F92663B6B40C.jpeg

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Një 14-vjeçar ka ndërruar jetë si pasojë e një aksidenti automobilistik që ndodhi pas një aventure të nisur bashkë me miqtë e tij.

Mediat e Kosovës shkruajnë se rreth orës 16:30 të pasdites së sotme një 14-vjeçar mori makinën e të atit, thirri dy miqtë e tij bashkëmoshatarë dhe vendosën të bënin një shëtitje në rrugën Sallagrazhdë-Baqevc.

Njoftimi i policisë: Kemi pranuar një informatë se mes fshatit Mushtisht dhe Sallagrazhdë, ka ndodhur një aksident trafiku ku një fëmijë ka humbur jetën dhe dy të tjerët kanë pësuar lëndime të rënda. Të lënduarit janë dërguar në spitalin rajonal në Prizren. Deri te aksidenti ka ardhur si pasojë e mospërshtatjes së kushteve rrugore. Viktima dhe dy të lënduarit dyshohet se kanë qenë rreth moshës 14-vjeç, ku njëri prej tyre ka qenë ngasësi i veturës.

në Facebook, klikoni Join Group

/faxweb

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë