Home SHENDETI Transportonin ilaçe kontrabandë, arrestohen dy farmacistët në Tiranë/ Detajet e para

Transportonin ilaçe kontrabandë, arrestohen dy farmacistët në Tiranë/ Detajet e para

0
Transportonin ilaçe kontrabandë, arrestohen dy farmacistët në Tiranë/ Detajet e para

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë

Policia ka finalizuar me sukses operacionin e koduar “COVID Time”, ku në pranga kanë rënë 2 farmacistë. Ata dyshohen se kanë transportuar një sasi medikamentesh mjekësore pa dokumentacionin përkatës. Të arrestuarit janë J. D., 42 vjeç dhe J. P., 26 vjeç.

Mbi ta rëndojnë veprat penale “Tregtimi dhe tranpostimi i mallrave kontrabandë”, “prodhimi dhe tregtimi i barnave dhe pajisjeve mjekësore të falsifikuara”, “fshehja e të ardhurave” dhe “shkelja e të drejtave të pronësisë industrial”. Ndërkohë materialet procedurale i kanë kaluar Prokurorisë së Tiranës për veprime të mëtejshme.

Njoftimi i Policisë:

Tiranë
Finalizohet operacioni policor i koduar “Covid Time”, për goditjen e kontrabandës me medikamente mjekësore. Operacioni nga Sektori për Hetimin e Krimeve Ekonomike dhe Financiare në DVP Tiranë.
Vihen në pranga 2 shtetas.

Ndajeni këtë artikull me të tjerë duke klikuar ikonat më poshtë